KONKURS i recenzja książki „Zdrowe lody”


Uwielbiacie lody, granity, mrożone jogurty, czy lodowe desery? To książka dla Was! Ja jestem miłośniczką wszystkich zimnych deserów, a ta książka od razu wpadła mi w oko. Jest niesamowitym zbiorem ciekawych, nietypowych i pysznych przepisów na lody i lodowe fantazje o jakich Wam się nie śniło!

Christine Chitnis, autorka książki z przepisami „Zdrowe lody” prezentuje nam aż 75 przepisów na zdrowe wersje tych zimnych przysmaków. Jak doskonale wiemy, w większości sklepów nie jesteśmy w stanie kupić lodów, które miałyby dobry skład. Do praktycznie wszystkich dodawane są najróżniejsze konserwanty, emulgatory, substancje glazurujące, zagęszczające, sztuczne aromaty i ekstrakty.. Lecz po co mamy sobie szkodzić? Na szczęście, coraz częściej możemy skosztować lodów naturalnych z małych lodziarni, robionych tylko z naturalnych składników, aczkolwiek lody te mają również swoją cenę.. 🙂 Najlepiej więc, zrobić je samemu w domu!

Nie jest to trudne, wychodzi o wiele taniej i nie potrzeba nam żadnej maszynki do lodów! Autorka pokazuje nam, że rewelacyjne lody możemy zrobić prawie ze wszystkiego, dla każdego typu diety: wegańskiej, bezmlecznej, bezglutenowej, czy bezjajecznej. W książce, możemy znaleźć przepisy na różne rodzaje lodów: na patyku, w rożku, jogurtowe, kremowe, granity i sorbety. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Ponadto książka jest pięknie wydana przez Wydawnictwo ZNAK. Twarda okładka, czytelna czcionka i przepiękne zdjęcia autorki tworzą schludną całość, obok której nie można przejść obojętnie w księgarni. Przepisy podzielone są na osiem sekcji: lody na patyku, śnieżne rożki, slushy i granity, aromatyzowany lód, mrożone jogurty i sorbety, lody beznabiałowe, lodowe kanapki, shaki, posypki, rożki i jeszcze więcej. Dodatkowo, na pierwszych stronach znajdują się opisy podstawowych technik i narzędzi wraz z cennymi wskazówkami, które pomogą nam w wykonaniu domowych deserów oraz opis składników i podstawowych przepisów. Różnorodność zdrowych, kolorowych i smacznie wyglądających przepisów zachęca do wypróbowania każdego z nich. Gorąco ją polecam. Dlatego chciałabym, żeby trzy osoby spośród Was miały okazję otrzymać ode mnie tę książkę i wypróbować wszystkie pyszności, które proponuje nam Christine. Szczegóły konkursu znajdziecie pod zdjęciami.

A teraz czas na KONKURS! Mam dla Was trzy egzemplarze książki „Zdrowe lody” Christine Chitnis ufundowane przez Wydawnictwo ZNAK. Konkurs startuje już dziś (15.07.17), trwa do 19.07.17 do godziny 23:59, zwycięzcę wybiorę dnia następnego, a odbywa się na fanpage’u mojego bloga, pod TYM linkiem, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły! Zapraszam serdecznie, jest o co walczyć! ?

3 Replies to “KONKURS i recenzja książki „Zdrowe lody””

  1. Książka zapowiada się naprawdę ciekawie, to zdecydowanie coś dla mnie, bo uwielbiam lody i namiętnie szukam nowych połączeń smakowych 🙂

  2. Bardzo ciekawa książka 🙂 Idealna na lato 🙂

  3. o to to 🙂 super książka na lato. tym bardziej, że współczesne lody to długa lista zbędnych dodatków…

Dodaj komentarz