Lody kokosowe z borówkami (wegańskie)


Już mamy wrzesień! Jak to szybko leci! Z jednej strony bardzo mnie to cieszy, w końcu wielkimi krokami zbliżają się moje urodziny, a z drugiej jest mi niezmiernie przykro, gdyż moja mama rusza do roboty.. Również, zgodnie z moim postanowieniem powinnam zacząć powtarzać anatomię, ale mam takiego lenia, że muszę to przesunąć w czasie. Póki co, odpoczywam po obozie i potrzebuję jeszcze kilku dni totalnego relaksu. 

Co powiecie na połączenie borówka-kokos? Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę. Z taką kompozycją lubię desery jogurtowe, owsianki, więc czemu nie spróbować z lodami? I tak, one także podbiły serce moje i mojej rodzinki. Lody są proste w wykonaniu, są wegańskie, a w dodatku nie potrzeba mieć maszyny do lodów. Wykonałam je w standardowych formach do kostek lodu i w foremkach do lodów na patyku – moim zdaniem w przygotowywaniu lodów nie ma reguł, więc może i wy wykombinujecie swój własny sposób na nie! 🙂 Wychodzi ok. 12 lodów – 1 to ok. 53kcal (37g).

Składniki:
– 1-2 garści borówek amerykańskich/jagód
– puszka mleczka kokosowego
*opcjonalnie: 2 łyżeczki miodu/ksylitolu

Borówki lub jagody płuczemy pod bieżącą wodą, osuszamy. W dużej misce mieszamy mleczko kokosowe wraz z miodem lub ksylitolem, jeśli postanowiliśmy dosłodzić mleczko. Borówki/jagody umieszczamy na dnie foremek i wypełniamy mleczkiem lekko dociskając, by mleczko wypełniło przestrzenie między owocami. Tak przygotowane lody wkładamy na kilka godzin do zamrażalnika. Pamiętajmy, że nie możemy na dnie umieścić zbyt dużej ilości owoców, gdyż mleczko nie będzie miało możliwości dostania się w szczeliny i nie „sklei” nam ich.
Smacznego!

 

 MJ.

6 Replies to “Lody kokosowe z borówkami (wegańskie)”

  1. super pomysł 🙂 kupiłam ostatnio w promocji mleczko kokosowe i nie wiedziłam co mam z nim zrobić 🙂 a dziś widzę już 2 przepis z nim 🙂

  2. jeszcze są upały więc trzeba korzystać
    Zapraszam do mnie 🙂

  3. Są genialne! Kokos i borówki muszą genialnie współgrać smakowo 🙂

  4. Wygląda smacznie 😉

Dodaj komentarz