FIT tiramisu ze skyrem

Ciekawa jestem jak minęły Wam święta? Jakie wspaniałe potrawy trafiły na świąteczny stół? Czy Wy również przez tych kilka dni zajadaliście się ponad normę? 🙂 U mnie święta minęły bardzo przyjemnie. Co prawda w dość okrojonym gronie z wiadomych względów, jednak w gronie tych najbliższych. Z racji zwiększonej podaży kalorii w święta, dziś mam dla Was lekki, odchudzony deser, który zna każdy – TIRAMISU. Jeżeli nie mieliście okazji zajadać się nim w wersji FIT, koniecznie to nadróbcie! Warto 🙂

Składniki na 2 porcje:
– 150g skyru naturalnego
– 150g skyru waniliowego
– 150g ricotty
– 100ml mocnej, ostudzonej kawy
– 12 okrągłych biszkoptów
– 1 łyżka kakao
– 3 łyżeczki erytrolu
– 2 łyżeczki masła orzechowego
Dodatkowo: czekolada do dekoracji

Skyry, ricottę, masło orzechowego i erytrol miksujemy na gładki krem. Każdy biszkopt przed włożeniem do słoiczka zanurzamy na chwilę w kawie, pierwsze dwa (po dwa na słoiczek) umieszczamy na samym dnie. Następnie przykrywamy je 2 łyżkami kremu (po dwie na słoiczek) i posypujemy kakao. Ponownie układamy warstwę z biszkoptów, kremu i kakao, aż do wykorzystania kremu i zapełnienia słoiczka. Wstawiamy do lodówki, by deser się schłodził. Przed podaniem wbijamy rządek czekolady.
Smacznego!

4 Replies to “FIT tiramisu ze skyrem”

  1. Wygląda obłędnie 😉 Plus za zastąpienie cukru erytrolem 😉

  2. Tylko te biszkopty. Dla mojego cukrzyka odpadają. reszta ok.

    1. Są biszkopty dla diabetyków, warto poszukać w sklepach 🙂

  3. Bardzo dobre przepisy. Podoba mi się używanie zdrowszych zamienników cukru i przedstawianie smacznych, ale zdrowszych alternatyw. Potrzeba więcej takich ludzi propagujących zdrowsze nawyki, którzy posiadają jakieś pojęcie na temat wiedzy o zdrowiu.

    Ja spróbuję pójść krok dalej i zmodyfikować te przepisy tak by było kompatybilne z dietami LCHF, choć nie typowo keto, bo przy 20g net-carbs dziennie stworzenie jakiegoś sensownego „słodycza” jest praktycznie nierealne, ale już przy dietach typu Kwaśniewskiego do 80-100g net-carbs dziennie (optymalnie poniżej 50g) można wymyślić jakiś kompromis.

Dodaj komentarz